مشاوره طلاق

مشاوره طلاق

از انجا که  امروزه آمار طلاق به نسبت قابل  توجهی  افزایش یافته است، زوجین سوالات  بسیاری در رابطه با  جلسات مشاوره  طلاق دارند،  اینکه  مراحل مشاوره طلاق چگونه است ؟ تعداد جلسات مشاوره طلاق توافقی چقدر است ؟ آیا شرکت نکردن در جلسات مشاوره طلاق تاثیری  در روند  طلاق دارند ؟  وسوالاتی  از این قبیل ،  اگر شما هم به دنبال پاسخ برای  این سوالات هستید، ادامه مطلب را مطالعه کنید .

مشاوره طلاق

مشاوره طلاق

مشاورین طلاق چه وظایفی دارند؟

در حققیت مشاوره طلاق به معنای کمک  به زوجین برای جلوگیری از طلاق است .

زمانی که  زن و شوهر  به هر دلیل برای جدایی اقدام می کنند، لازم است تا در  جلسات  مشاوره طلاق شرکت کنند، در این جلسات مشاورین  سعی می کنند  با ارائه راهکار  هایی از جدایی جلوگیری کنند .

در جلسات مشاوره  طلاق اطلاعات در زمینه تبعات حقوقی و  اجتماعی  برای زوجین ارائه می شود ، در موارد بسیاری دیده شده است  که  افراد بعد از شرکت در این جلسات  از طلاق منصرف شده اند و  به زندگی مشترک خود ادامه می دهند.

برای انجام طلاق توافقی  چه مراحلی  لازم است طی شود ؟

لازم است  تا در مرحله اول زوجین  به مشاور طلاق  مراجعه کنند و در رابطه با مشکل خود با او صحبت کنند .

در این مرحله مشاورین سعی  می کند  با مشاوره روانشناسی ، دلیل اصلی نارضایتی  زن و مرد را پیدا کنند .

لازم است  تا زن و مرد  در این جلسات شرکت کنند  تا  یک راه حل برای  اجرای خواسته های  دو طرف  پیدا شود .

در صورتی که والدین،  فرزند داشته باشند،  از آن ها  خواسته  می شود  در جلسات  مشاوره شرکت کنند،   این جلسات  ممکن است  به صورت انفرادی و یا جمعی  برگزار شود .

اگر که بعد از بررسی  های صورت گرفته نتیجه برای طلاق  بود،  بهترین روش  جدایی برای دو طرف در  جلسات مشاوره طلاق ارائه می شود .

طلاق از طرف مرد

گاهی طلاق از طرف مرد صورت می گیرد،  در این  شرایط زن رضایت به طلاق ندارد و  مرد اقدام یک طرفه برای طلاق می کند . از انجا که  حق طلاق در  قانون  جمهوری  اسلامی با مرد است،  در نتیجه  مرد  نیاز به ارائه دلایل  برای مطلقه کردن  همسر خود  وجود ندارد،  اما  در این شرایط لازم است تا کلیه  حقوق زن   بعد از طی شدن جلسات مشاوره را پرداخت کند.

جهت دریافت مشاوره در رابطه با راههای کنترل ذهن و رهایی از نشخوارهای فکری می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک دارای کادری مجرب و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد. پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

مشاوره آنلاین روانشناسی

خلاصه مطلب

در اخر می توان به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کرد،   طلاق  همیشه بهترین راه حل نیست .  بهتر است قبل از هر تصمیم ابتدا  با  یک  مشاور  صحبت کنید،  مرکز مشاوره پندار نیک  می تواند به شما در زمینه های مختلف  مشاوره دهد . شما می توانید برای کسب اطاعات بیشتر  با  این مرکز  تماس بگیرید .

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در غرب تهران

مشاوره تلفنی برای خیانت زناشویی

پاسخ

4 − چهار =

Call Now Button