مشاوره خانواده در تهران

 مشاوره خانواده

تقریبا همه انسان ها نیاز به حتی یک جلسه روان درمانی و مشاوره را برای سالم زیستن دارند ومی خواهند کگه زندگی بهتری را در پیش بگیرند و یا از مسائل و مشکلات خود با یک فرد امن، بی طرف و قابل اعتماد در میان بگذارند بدون این که قضاوت شوند.

در علم روانشناسی نوین به اهمیت جلسات مشاوره خانواده بسیار تاکید شده است و برخی از متخصصین این حوزه معتقدند که کلید حل بسیاری از مشکلات و تعارضات خانوادگی است. این علم به مطالعه رفتار فرد به فرد اعضای خانواده می پردازد.

افرادی با تخصص و مهارت بالای خود اقدام به برگزاری چنین جلساتی می کنند تا بتوانند بر کیفیت و بهبود روابط خانوادگی کمک شایانی کنند.

در ابتدا به اهمیت بهره مندی از خدمات روانشناسی می پردازیم

این که چه لزومی دارد که به یک روانشناس مراجعه کنیم؟

مشاوره قبل از ازدواج چه تاثیری دارد؟

زوج درمانی چیست و چرا انجام می شود؟

از مهم ترین مسائلی است که در این نوشتار پیرامون آن بحث می کنیم.

مشاوره-خانواده

مشاوره-خانواده

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواده نوعی راه حل روانشناختی است که می تواند به اعضای خانواده در بهبود ارتباطات و رفع تعارضات ایجاد شده، کمک کند. جلسات مشاوره توسط یک روانشناس بالینی یا یک درمانگر کنترل و مدیریت می شود.

مشاوره خانواده برای رفع استرس و تنش بین اعضای خانواده صورت می گیرد، این جلسات به صورت انفرادی و یا با تمام اعضای خانواده انجام می شود.

مشاور خانواده کیست؟

مشاور خانواده فردی است در طول جلسات بلند مدت تک، تک اعضای خانواده را از لحاظ رفتاری و اخلاقی پشتیبانی می کند،

مسائلی از قبیل: ازدواج، طلاق، اعتیاد، بیماری های خاصی که در سلامت روحی افراد تاثیر گذار بوده باشند را درمان و یا پیشگیری می کند. یک مشاوره خانواده خوب کسی است مهارت برقراری ارتباطی سالم را با مراجعه کنندگان خود داشته باشد، هم چنین به عنوان فردی امن محرم اسرار آن ها باشد. آموزش، رهبری از مهمخ ترین مهارت های است که یک مشاوره باید از آن برخوردار باشد.

 در چه صورتی می توان از خدمات مشاوره خانواده بهره مند شد؟

در صورتی که خود فرد بخواهد و با اراده خود به سمت آن گام بردارد و بتواند از پس هزینه های جلسات مشاوره بر بیاید.

زمانی که در میان اعضای خانواده خللی ایجاد شود، فردی دچار ترس، ابهام، اضطراب و دیگر مواقعی که به تنهایی قادر به حل کردن آن ها نیستند باید به روانشناس، روانکاو و یا روانپزشک مراجعه کنند.

جهت دریافت مشاوره در رابطه با راههای کنترل ذهن و رهایی از نشخوارهای فکری می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک دارای کادری مجرب و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد. پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

مشاوره آنلاین روانشناسی

مزایا بهره مندی از مشاوره خانواده

  • باعث حفظ سلامت روانی اعضای خانواده می شود.
  • انسجام و هم بستگی صحیح
  • تقویت ارتباطات همگانی
  • افزایش درک و همدلی بین یکدیگر

مشاوره قبل از ازدواج چیست و چه تاثیری دارد؟

عقل سلیم می گوید قبل از اقدام به هر کاری باید در مورد آن تحقیق کرد و بدونهیچ رویکرد و برداشتی به سمت آن نرویم مانند این است که با چشمانی باز به سمت اتاقی تاریکی برویم و هیچ چیز برای مان مجسم نمی شود.

مشاوره قبل از ازدواج حکم چراغی را دارد که می تواند به شناخت طرفین از یکدیگر کمک کنند و در مورد تصمیماتی که دارند عاقلانه بیاندیشند.

برای جلوگیری از آسیب ها روحی و لطمه های که جدایی  بر پیکره سلامت روانی انسان می زند باید حتما قبل از ازدواج از جلسات مشاوره ای برخوردار شوید.

بسیاری از متخصصین این حوزه معتقدند هر زن و مردی قبل از اقدام به ازدواج باید جلسات مشاوره ای را طی کنند تا با چشمانی باز، یکی از مهم ترین انتخاب های زندگی را انجام دهند، زیرا عموماٌ افرادی که در این شرایط قرار می گیرند با موضوع بسیار احساسی برخورد می کنند و مشاور به آن ها کمک می کند دید عقلانی به موضوع داشته باشند و تمامی جوانب و ابعاد شخصیتی یک انسان را در بر بگیرند.

حتی در جلسات مشاوره ای می توان با انجام تست ها و آزمایش های شخصیتی به شناخت و درک بهتر از شخصیت و علایق و سلایق خود دست یابیم،  بعدی از شخصیت خود را بیابیم که تا کنون بدان دست نیافته بودیم.

زوج درمانی چیست؟

به طور کلی، نوعی از جلسات روان درمانی که به حل تعارضات و مشکلات روابط بین زن و شوهر می پردازد.

در این جلسه زوج درمانگر ها ریشه اختلافات میان زن و شوهر را پیدا می کنند و از همان طریق اقدام به حل آن ها می کنند.

این شاخ از روانشناسی به زوج های اختصاص داده می شود که به دلیل عدم شناخت و اهمیت ندادن به جلسات مشاوره پیش از ازدواج، در حال حاضر در زندگی مشترک خود به مشکل برخورده اند و برای درمان آن در پی راه چاره ای هستند.

زوج درمانگر ها سعی می کنند اختلافات پیش آمده را رفع کنند و در صورت مشاهده تمایل افراد را به ادامه زندگی زناشویی خود تشویق کنند. این در حالی است که ازدواج عده ای دیگر از آن ها از اساس غلط بوده و ادامه زندگی برای طرفین را همانند سمی خطرناک می دانند.

هزینه خدمات مشاوره ای به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه های مشاوره در مراکز روانشناسی به دلیل نوع و کیفیت خدماتی که ارائه داده می شود بسیار متفاوت و متنوع خواهد بود.

در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار در برآورد هزینه های جاری اشاره خواهیم کرد:

به نوع مشکل و دقایقی که در آن جلسه صرف می شود، تعداد جلسات مشاوره ( معمولاٌ برای هر مشکلی بین ۳- ۲۰ جلسه ادامه دارد) میزان تخصص، شهرت، تجربه، مهارت روانشناس یا روانپزشک در محاسبه هزینه  ها موثر است، هم چنین موقعیت مکانی مطب یا کلینیک روان درمانی و میزان تجهیزات موجود و استفاده از دانش به روز می تواند از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت هر جلسه مشاوره باشد.

جمع بندی مبحث مشاوره خانواده

در آخر باید گفت برای داشتن زندگی سالم، شاد و با کیفیت مدام در حال یادگیری و اصلاح نقص های رفتاری بود.

این مهم در حلی اتفاق می افتد که بدون هیچ تعصبی در جلسات مشاوره شرکت نمایید.

اگر امروز هزینه ای هر چند کوچک برای ارتقا سلامت روانی خود صرف کنید، دیگر مجبور نمی شوید در آینده ای نه چندان دور وقت و هزینه های بیشتریصرف کنید.

از همین امروز به فکر سلامت روانی خود باشید تا علاوه بر کمیت، بر کیفیت زندگی تان نیز افزوده شود.

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در غرب تهران

مشاوره تلفنی برای خیانت زناشویی

مشاوره غیر حضوری روانشاسی

پاسخ

یک + سیزده =

Call Now Button