مشاوره با کودکان طلاق

مسائل رفتاری در کودکان بعد از طلاق

پس از طلاق یا جدایی ، برای کودکان غیر معمولی نیست که برخی از مسائل رفتاری را نشان دهند.  کودکان ، بسته به سن و عوامل دیگر ، باعث می شود که بلوغ عاطفی کامل نداشته باشند و علت جدا شدن والدین خود را درک نکنند . گاهی ممکن است سرخوردگی و استرس آنها در تغییرات رفتاری آشکار شود.

مسائل رفتاری در فرزندان طلاق می تواند از خفیف تا رفتار مخرب باشد. درنهایت ، هر دو والدین وظیفه دارند نظارت بر رفتار ، برقراری ارتباط ، صبر و شکیبایی داشته باشند و در صورتی که به نظر می رسد مسائل رفتاری به موضع جدی تری می رود ، از یک روانشناس کمک بگیرند.

مشاوره با کودکان طلاق

مشاوره با کودکان طلاق

آگاهی و پیشگیری

این غیر طبیعی نیست که کودک بعد از طلاق گرفتن یا جدا شدن والدین ، دچار تغییر رفتار شود . احساس عصبانیت ، سردرگمی ، سرخوردگی و غم و اندوه همه بخشی از احساساتی هستند که ممکن است فرزند شما در نتیجه وقایع در زندگی آنها تجربه کند. در حالی که شما نمی توانید روشی را که کودک شما در رابطه با طلاق یا جدایی شما احساس می کند کنترل کنید ، می توانید برای نظارت بر رفتار فرزندتان و همچنین خودتان اقدامات احتیاطی انجام دهید.

مواظب علائم مربوط به آن باشید ، مانند پرخاشگری یا افسردگی.

با معلمان ، مربیان و دیگر بزرگسالانی که وقت شان را با فرزندتان می گذرانید صحبت کنید تا درمورد رفتار خود در خارج از خانه مشکلی برای کودک شما پیش نیاید . نگه داشتن دفتر خاطرات از رفتار فرزندتان و موارد خاص مورد توجه ، روشی مناسب برای ضبط و به خاطر سپردن اتفاقاتی است که اخیراً رخ داده است ، که اگر توجه کنید که در مورد رفتار همچنان ادامه دارد ، ممکن است به اطلاعات مهمی تبدیل شود.

در صورت امکان ، گفتگوی فعال را در مورد مسائل مربوط به رفتار با همسر خود ادامه دهید. ممکن است یکی از والدین متوجه رفتار خاصی شود که در خانه انجام می شود ، در حالی که والدین دیگر ممکن است کاملاً متفاوت باشند. شناخت واکنشهای متفاوت فرزند شما در برابر عوامل تنش زای مختلف محیطی برای ارائه کمک و پشتیبانی صحیح از آنها ضروری است.

از رفتار خود آگاه باشید

به عنوان یک والدین مطلقه یا جدا شده که حق حضانت یا ملاقات با فرزندتان را از همسر خود دریغ نکنید . اعمال و سخنان شما تأثیر زیادی در چگونگی درک فرزند شما از جهان و وضعیت فعلی دارد. برخی از رفتارها ، مانند صحبت بد در مورد همسر سابق یا ناراحتی در مورد اوضاع فرزندتان ، می توانند به راحتی بر احساسات وی تأثیر بگذارند ، چشم انداز آنها را بدتر کنند و مسائل رفتاری را تشدید کنند.

جهت دریافت مشاوره در رابطه با راههای کنترل ذهن و رهایی از نشخوارهای فکری می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک دارای کادری مجرب و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد. پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

مشاوره آنلاین روانشناسی

اگر به نظر می رسد کنترل کردن رفتارهای خود بسیار دشوار است ، این موضوع را بشناسید و برای یافتن راه هایی برای تسکین احساسات منفی خود ، یا به تنهایی یا با جستجوی کمک از متخصص ، اقدام لازم را انجام دهید. والدین به عنوان یک الگوی رفتاری برای فرزندان خود عمل می کنند ، بنابراین این مسئله را به یاد داشته باشید که از طریق احساسات خودتان کار می کنید و به فرزندان خود کمک می کنید تا از طریق آنها کار کنند.

مشاوره با کودکان طلاق

یکی از مواردی که بسیار در زمینه بهبود این شرایط کمک می کند، مراجعه به یک کلینیک روانشاسی می باشد . برای ارتباط بهتر با فرزند تان به یک مشاور مراجعه نماید . همچنمین می توانید شرایط کودک خود را قبل از مراجعه جهت مشاوره آنلاین روانشاسی ارسال کرده و در صورت نیاز برای مشاوره حضوری نیز وقت تهیه نمایید .

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در غرب تهران

مشاوره تلفنی برای خیانت زناشویی

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره غیر حضوری روانشاسی

پاسخ

19 − 17 =

Call Now Button