مشاوره ازدواج در تهران

مشاوره ازدواج

کلید حل تعارضات بین طرفین

شرکت در جلسات مشاوره ای به عنوان کلید حل مشکلات به همه کسانی که قصد ازدواج دارند، یا در زندگی مشترک خود به مشکلی برخورده اند پیشنهاد می شود، زیرا راهکاری عاقلانه ای بر شمرده می شود که به جای انباشته شدن مشکلات و یا سرکوب کردن خواسته ها و نیاز های فردی، شما می توانید به فردی امن و قابل اعتماد بین طرفین است رجوع کنید، مسائل پیرامون را با وی در میان بگذارید و بتوانید به راحتی از شر این مشکلات خلاص شوید، اما در این موضوع نکته ای قابل تامل نهفته است که خالی از اهمیت نیست و ما را بر آن داشته است تا راجع به آن سخن بگوییم، این است که چرا بعد از این همه مدت و رشد تکنولوژی و افزایش سطح آگاهی های عمومی هنوز هم مراجعه به مشاوره، روانشناس یا روانپزشک به شکل یک تابو در آمده است و عده ای قبحی در انجام این کار می بینند که کاملاٌ مشخص است ریشه در فرهنگ های جا  افتاده و خانوداگی دارد این که چقدر اطرافیان فرد جزم اندیش هستند و موجب شده است فرد باور های غلط و کهنه خود را هم چنان حفظ کند.

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج

وقتی با فردی آشنا می شوید که تا حدودی با شناخت اولیه می تواند کاندیدای مناسبی برای ازدواج با شما باشد، چه می کنید؟

سوال به جا و واضحی است که این روز ها بسیاری از مراجعه کنندگان کلینیک از متخصصین ما می پرسند، بله درست است وقتی با کسی آشنا می شوید که به ظاهر فکر می تواند کیس مناسبی برای ازدواج با شما باشد باید در ابتدا بیشتر با وی در ارتباط باشید، سپس با دریافت خدمات مشاوره ای به صورت تعداد جلسات بالا برای شناخت عمیق از شخصیت و اخلاق فرد مورد نظر باید اقدام کنید، البته پیش از آن باید پیشنهاد مراجعه به مشاوره را با طرف مقابل مطرح کرده و هر دو بدایند که این امر می تواند به هر دو طرف رابطه کمک شایانی کند.

ازدواج مسئله ای بسیار مهم و پیچیده ای است و تحت هیچ شرایطی نباید سهل گرفته شود و با نگاهی سطحی و کوتاه مدت اقدام به ازدواج نکنید که ضربه ای سهمگینی در آینده به شما وارد می شود.

 اثر بخشی زوج درمانی

زوج درمانی با تمرکز بر روابط عاطفی که بین طرفین شکل گرفته است انجام می شود. موثر ترین روش درمانی برای زوج های است که ازدواج کرده اند و برای حل تعارضات خود راه حلی پیدا نکرده اند و مدام از تکنیک سرکوب، انباشته استفاده می کنندکه متاسفانه کاربسیار غلطی است و نتایج سویی در آینده برای زوجین در پی خواهد داشت.

با توجه به تحقیقاتی اخیراٌ که متخصصین این حوزه انجام داده اند به این نتیجه رسیده ایم که این روش درمانی ماندگار به افراد با پیشینه های مختلف قومی و فرهنگی کمک می کند و تا کنون توانسته است بسیار مفید فائده واقع شود.

 مشاوره پس از ازدواج

هر زوجی پس از ازدواج خود نیاز به مشاوره دارند تا بتوانند راه کار های بهتری برای ادامه و بهبود کیفیت زندگی مشترک از مشاوره دریافت کنند. زندگی مشترک بر خلاف ظاهر آرام و زیبایی که دارد پر از مشکلات، پستی و  بلندی های است که باید با هر کددام با روشی بر خورد کرد تا هر دو طرف از آسیب های کمتری برخورد دار شوند. چنانچه هر یک از این مشکلات حل نشوند و همانطور به گوشه ای از ذهن رها شده باشد، هر کدام از آن ها به عنوان یک بمب ساعتی عمل کنند و در چشم بر هم زدنی یک زندگی مشترک را از هم بپاشد. بسیاری از زوج ها  از نگاه خودشان وقتی زندگی مشترک شان به پایان رسیده است به مشاوره برای جدایی روی می آورند که کار بسیار غلطی است، شاید اگر از همان ابتدا به مشاوره مراجعه م یکردند و در خصوص اخلاق و خلقیات یکدیگر بیشتر آشنا می شدند و میزان آستانه تحمل و صبر یکدیگر را می سنجیدند دیگر کار به این جا ها نمی کشید و می توانستند به راحتی خوش و خرم به زندگی خود ادامه دهند و از کنار هم بودن نهایت لذت را می بردند.

مشاوره خانواده

وقتی بعد از گذشت مدتی از ازدواج یک فرد جدید به جمع دو نفره زن و شوهر وارد می شود، دیگر یک خانواده دو نفره تبدیل به یک خانوداه سه نفره شده مسئولیت های زن و مرد دو چندان شده و باید بیشتر از هر وقت دیگر مهارت های مدیریتی و کنترل خانواده را در خود بالا ببرند تا بتوانند فرزندی سالم تربیت کنند و به دامن جامعه بفرستند. برای تقویت این مهارت ها می توانید از مشاوره های خانواده کمک بگیرید که به خوبی برای هر کدام از مشکلات خانوداگی شما راه حل های دارند.

چه کسانی بیشتر از مشاوره بهره مند می شوند؟

افرادی که از دانش و آگاهی برخوردارند بیشتر از بقیه به فکر سلامت روح و روان و بهبود کیفیت زندگی خود هستند که عموماٌ از قشر تحصیل کرده و جوان جامعه هستند که می فهمند که تنها راه حل مشکلاتی که در حال حاضر گریبان گیر همه است و اجتناب ناپذیر اند، بهره مندی از خدمات مشاوره ای خواهد بود، زیرا می دانند که فقط با ذهنی آرام و سالم می توان به سمت موفقیت گام برداشت و آینده ای روشن را برای خود ترسیم نمود.

جهت دریافت مشاوره در رابطه با راههای کنترل ذهن و رهایی از نشخوارهای فکری می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک دارای کادری مجرب و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد. پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

مشاوره آنلاین روانشناسی

چه زوج های به زوج درمانگر مراجعه می کنند؟

زوج های که به یکدیگر علاقه مند ند و نمی خواهند رابطه و زندگی خود را فدای مشکلات کوچک و بزرگی کنند به زوج درمانگر ها رجوع می کنند تا مانند یک منجی بتواند در حل تعارضات به آن ها کمک کند.

نتیجه گیری

افراد باید بدانند که تا چه حدی دریافت مشاوره می تواند در زندگی آن ها موثر باشد. هم چنین باید خودشان بخواهند که تغییری در رویه زندگی خود ایجاد کنند تا مشکلات ایجاد شده برطرف شود.

در آخر این که حتی افرادی هم که می خواهند طلاق بگیرند و از یکدیگر جدا شوند باید از انواع خدمات مشاوره ای بهره مند شوند تا بعد از گذشت مدتی طولانی به این نتیجه برسند که صلاحیت زندگی مشترک را ندارند و به صورت قانونی از هم جدا شوند.

انواع مشاوره در مرکز ما

برای انجام مشاوره روابط زناشویی بهتر، مرکز پندارنیک روش های مختلفی را در این راستا در نظر گرفته است . برخی از روش ها شامل

مشاوره حضوری

همانند بسیاری از افراد برای انجام این مشاوره به صورت فردی و یا با همراه خود می توانید با شماره مرکز پندارنیک تماس حاصل نمایید و با دریافت نوبت در زمان مشخص شده مراجعه کنید . مدت زمان مشاوره شما با توجه به مشکل به شما اطلاع داده می شود  . در زمان مراجعه بهتر است تمامی احساس و مشکلات خود را به راحتی بیان نمایید و بدون خجالت تمامی نکات را اطلاع دهید تا روانشناس شما بهترین روش را برای حل مشکل شما استفاده کند .

مشاوره تفنی برای مشاوره آنلاین روانشاسی روابط زناشویی

با توجه به دغدغه ها در کار و زندگی افراد، گاهی مراجعه حضوری برای افراد امکان پذیر نمی باشد و نیاز به مراجعه غیر حضوری دارند . در مرکز مشاوره پندارنیک این مورد نیز قابل انجام است . در ادامه توضیح کوتاهی در این زمینه بیان می گردد.

گاهی شما تمایل به برقراری ارتباط با مشاوره خود به صورت ویدئو کال و یا چت در یک محیط دارید تا بدون استرس مشاوره خود را دریافت نمایید . در این صورت ابتدا شماره تماس گرفته تا زمان انجام این مشاوره برای شما تعیین گردد و سپس با مراجعه به لینک زیر می توانید در واتساپ به راحتی مشاوره خود را انجام دهید .

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در غرب تهران

مشاوره تلفنی برای خیانت زناشویی

مشاوره غیر حضوری روانشاسی

پاسخ

18 − 8 =

Call Now Button