مرکز مشاوره خوب در تهران

مرکز مشاوره خوب در تهران

تقریبا یک دهه از باور مسموم به مراجعه روانشناسی می گذرد. باوری که موجب ایجاد تصوری غلط از مراجعه به روانشناسان شده بود.

این باور حاکی از ان بود که مراجعه به روانشناس به معنای پذیرش مشکل روانی از سوی مراجعه کننده است، اغلب افراد بر این باور بودند کسانی به روانشناس مراجعه می کنند، که مشکل روانی داشته باشند. این امر موجب می شد مشکلاتی که زمینه روانی نداشته اند هم با بی توجه به معضلی بزرگ در زندگی بدل شوند.

آمار روز افزون از به وجود آمدن مراکز مشاوره نشان می دهد که این باور نادرست به مقدار قابل توجهی از بین رفته و افراد زیادی برای رسیدن به آرامش در زندگی به این افراد مراجعه کرده و از راهنمایی های آن ها استفاده می کنند.

لزوم مراجعه به روانشناسان زمانی محرز می شود که با آمار بالای مشکلات خانودگی و مشکلات زوجین مواجه باشیم. پدیده ای که امروزه در جامعه ما نمود فراوانی پیدا کرده است. حال بیش از پیش نیازمند افرادی با تجربه در حیطه روانشناسی هستیم.

در ادامه به بررسی خدمات مشاورین روانشناس می پردازیم:

مرکز مشاوره خوب در تهران

مرکز مشاوره خوب در تهران

حیطه فعالیت های روانشناسان

شاید بهتر باشد درهمین نقطه حیطه فعالیت های روانشناسان و مشاورین خانواده را از یکدیگر تفکیک کنیم . در این خصوص باید بیان کنیم روانشناسان بالینی اغلب به بررسی و درمان مشکلات رونی افراد می پردازند. این گروه با داشتن رویکرد های خاص خود  به درمان بیماران می پردازند. اما آنچه مشاورین خانواده انجام می هند شناسایی مشکلات روانی نخواهد بود، گرچه ممکن است در خلال  درمان متوجه نوعی مشکل از سمت مراجعین باشند، اما موظف به درمان آن ها نخواهند بود، بلکه وظیفه آن ها ایجاد روابط سالم بین فردی و برخی خدمات دیگر است که در ادامه به آن می پردازیم:

از جمله خدمات مشاوره های روانشناسی عبارت اند از:

  • برطرف کردن مشکلات شغلی افراد
  • برطرف کردن مشکلات شناختی افراد
  • برطرف کردن مشکلات بین فردی افراد
  • برطرف کردن مشکلات فرد با محیط و خانواده

در این بین نیاز به مشاوره های ازدواج و زوج درمانی ها به دلیل بالا رفتن آمار طلاق در جامعه بیش از پیش احساس می شود. به این منظور لزوم استفاده از زوج درمانی ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

جهت دریافت مشاوره در رابطه با راههای کنترل ذهن و رهایی از نشخوارهای فکری می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک دارای کادری مجرب و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد. پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

مشاوره آنلاین روانشناسی

 زوج درمانی و مشاوره ازدواج

همانطور که در بالا اشاره شد امروزه با افزایش آمار طلاق در جامعه استفاده از مشاوره ازدواج قبل از ازدواج و استفاده از زوج درمانی ها در طول زندگی مشترک الزامی است. چرا که با وجود ناهنجاری های اجتماعی تنها افرادی می توانند زندگی خود را حفظ کنند که با آگاهی با مشکلات خود برخورد کنند.

این آگاهی تنها در سایه بهره مندی از مشاره و راهنمایی افراد با تجربه امکان پذیر است.

از کاربرد های مشاوره پیش از ازدواج ایجاد شناخت عمیق در طرفین است. زمانی که دو نفر به یکدیگر علاقه مند می شوند به ندرت پی به شخصیت اصلی فرد مقابل برده و تنها چیزی که می بینند رفتار و ویژگی های ظاهری اوست. جذابیتی که آشنایی با یک فرد برای شما ایجاد می کند اغلب مانع از شناخت ابعاد مختلف شخصیتی خواهد شد. لذا مراجعه و استفاده از مشاوره قبل از ازدواج این امکان را به زوجین می دهد تا ضمن تاکید بر نقاط قوت، با اگاهی نقاط ضعف یکدیگر را دیده و آن ها را بپذیرند. در این راستا اگر مشاوره ازدواج متوجه بعد شخیصتی خاص در زوجین شود که احتمتال بروز مشکلات در بلند مدت را دهد، به زوجین پیشنهاد خواهد کرد که تا زمان حل شدن مشکل  و بررسی دقیق تر، ازدواج را به تعویق اندازند.

ویدئو زیر صحبت های دکتر معصومه زارع در زمینه مشاوره ثبل از ازدواج

لزوم مراجعه به مشاوه خانواده بعد از ازدواج

همانطور که می دانید ازدواج از جمله مهمترین تصمیمات افراد در زندگی خواهد بود. این به این معناست که آن ها باید در نهایت دقت این تصمیم را گرفته و بدانند که نمی توانند به راحتی شانه از زیر مسئولیت ایجاد خانواده خالی کنند.

زمانی که با وجود مشاوره قبل از ازدواج زوجین در زندگی با مشکلات مواجه می شوند اولین قدم مراجعه به مشاوره خانواده است.

با مراجعه به مشاوره زوجین این امکان را به یکدیگر می دهند تا بار دیگر یکیدیگر را به خوبی شناخته و نقاط ضعف و قوت خود را مورد بررسی قرار دهند.

اغلب مراجعین به زوج درمانی ها را افرادی تشکیل می دهند که از ابتدایی ترین تکنیک برقراری ارتباط نا آگاه هستند و آن هم گفتگوی موثر است. یک مشاوره خوب ضمن آموختن تکنیک های گفتگوی سالم به آموزش برخی تکنیک های دیگر مثل: کنترل خشم، قدرت تحلیل مسائل، قدرت شناخت ابعاد مختلف شخصیتی طرف مقابل ودیگر تکنیک ها می پردازد .

آموزش این تکنیک ها موجب می شود زوجین در صورت ایجاد مشکل با آگاهی با آن ها برخورد کرده و کمترین صدمه را به بدنه زندگی خود وارد کنند.

زوج درمانی به چه شکل صورت می گیرد؟

زمانی که زوجین با شکایت از یکدیگر به اتاق مشاوره پناه می برند، ابتدا مشاوره با ایجاد آرامش بین زوجین سعی در ایجاد فضایی سالم خواهد کرد تا بتواند مراحل مشاوره زوجین را آغاز کند . در ادامه با بررسی مشکل موجود به آن ها مشاوره دو نفره و یا مشاوره تک به تک را پیشنهاد خواهد داد.

مشاور در هر یک از جسات با گفتگوی موثر مشکل را شناسایی کرده و در صدد حل آن بر خواهد آمد.

توصیه پایانی

زوجین باید در نظر داشته باشند مراجعه به روانشناسان زمانی موثر خواهد بود که هر دو طرف از تکنیک هایی که روانشناس و یا مشاوره به آن ها ارائه می دهد به درستی استفاده کنند. علاوه بر این مراجعه به هنگام و پیگیری جلسات مشاوره است که موجب بهبودی روابط خواهد شد.

این نکته حائز اهمیت است که مشاوره در روابط زناشویی تنها نقش راهنما را خواهد داشت بنابراین استفاده از راه کار ها و رعایت اصولی که آموزش داده می شود به عهده زوجین خواهند بود.

انواع مشاوره در مرکز ما

برای انجام مشاوره روابط زناشویی بهتر، مرکز پندارنیک روش های مختلفی را در این راستا در نظر گرفته است . برخی از روش ها شامل

مشاوره حضوری

همانند بسیاری از افراد برای انجام این مشاوره به صورت فردی و یا با همراه خود می توانید با شماره مرکز پندارنیک تماس حاصل نمایید و با دریافت نوبت در زمان مشخص شده مراجعه کنید . مدت زمان مشاوره شما با توجه به مشکل به شما اطلاع داده می شود  . در زمان مراجعه بهتر است تمامی احساس و مشکلات خود را به راحتی بیان نمایید و بدون خجالت تمامی نکات را اطلاع دهید تا روانشناس شما بهترین روش را برای حل مشکل شما استفاده کند .

مشاوره تفنی برای مشاوره آنلاین روانشاسی روابط زناشویی

با توجه به دغدغه ها در کار و زندگی افراد، گاهی مراجعه حضوری برای افراد امکان پذیر نمی باشد و نیاز به مراجعه غیر حضوری دارند . در مرکز مشاوره پندارنیک این مورد نیز قابل انجام است . در ادامه توضیح کوتاهی در این زمینه بیان می گردد.

گاهی شما تمایل به برقراری ارتباط با مشاوره خود به صورت ویدئو کال و یا چت در یک محیط دارید تا بدون استرس مشاوره خود را دریافت نمایید . در این صورت ابتدا شماره تماس گرفته تا زمان انجام این مشاوره برای شما تعیین گردد و سپس با مراجعه به لینک زیر می توانید در واتساپ به راحتی مشاوره خود را انجام دهید .

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در غرب تهران

مشاوره تلفنی برای خیانت زناشویی

مشاوره غیر حضوری روانشاسی

پاسخ

1 × یک =

Call Now Button