زوج درمانی در تهران

زوج درمانی در تهران

زمینه زوج درمانی ، مشاوره ازدواج

غالباٌ افرادی که می خواهند زندگی سالمی داشته باشند و همواره بر محوریت عقل و. منطق زندگی خود را به جریان می سازند. بیاندازند. بدون هیچ ترس و واهمه ای از قضاوت دیگران، از خدمات مشاوره ای بهره مند می شوند. همین امر هم سبب می شود تا کیفیت زندگی شان بالا برود. هم اکنون در جامعه حاضر ما، شاهد آمار بالای طلاق و کشمکش های خانوادگی هستیم که نشان از این دارد که این زودج یا این خانواده تلاش نکرده اند از خدمات مشاوره ای بهره مند شوند و خواستند با تفکر و میل خود زندگی را برانند که این چنین به بن بستی از زندگی رسیده اند. در ادامه در خصوص اهمیت مشاوره پیش از ازدواج و زوج درمانی بیشتر خواهیم گفت تا بدانید می شود هر گونه مشکلی را به کمک مشاوران و متخصصین حاذق در این حوزه، حل کرد.

هر دختر و پسری که بخواهد برای ادامه زندگی و ازدواج در کنار یکدیگر قرار بگیرندف طبیعتاٌ تفاوت های با یکدیگر دارند که با ید با آن تفاوت کنار بیایند و به افکار یکدیگر احترام بگذارند. از آن جایی که چنین آموزش های در طول زندگی هر دختر/پسری داده نمی شود و پیش از ازدواج برای انتخابی صحیح به زوج درمانگریا مشاوره پیش از ازدواج روی می آورند تا بتواند چنین آموزشها و رفتار های را فرا بگیرند تا زندگی مشترک شان را به نحو احسن مدیریت کنند و بتواند محیطی امن و شاد را به وجود بیاورند.

زوج درمانی

زوج درمانی

مشاوره پیش از ازدواج به طور اجمالی

مشاوره پیش ازدواج نوعی درمانی است که به زوجین کمک می کند، تا برای ازدواج آمادگی پیدا کنند. هم چنین م یتواند برای هر یک این اطمینان را حاصل کند که رابطه ای قوی و سالمی خواهید داشت. به شما کمک می کند یک ازدواج پایدار و رضایت بخش داشته باشید.

اغلب این گونه مشاوره ها می تواند به شما کمک کند نقاط ضعف و قوت خود را د ر مدیریت رابطه بهتر بشناسید و با کمک نقاط قوت خود رابطه را به سمت بهتری پیش ببرید.

رویکرد مشاوره پیش از ازدواج

بدین گونه است که فرد بتواند نگرش مثبتی به رابطه ی خود داشته باشد و با کمک فرد متخصص زوج درمانگر بتواند دیدی باز و واقع بینانه داشته باشد تا در ادامه زندگی دچار خللی نشود. در این مشاوره نگرش ها، عقاید، ارزش های یکدیگر به اشتراک گذاشته می شود تا بتوان هر کدام را بهتر درک کرد.

به طور کلی متخصصین زوج درمانگربیان می کنند در انتخاب فرد مناسبی برای ازدواج خود همواره در تلاش باشیدنزدیک ترین فرد به خود را از تمامی جنبه ها انتخاب کنید تا تعارضات و اختلافات به حداقل خود برسد این گونه درک طرفین عمیق تر و رابطه پایدارتر خواهد بود.

زوج درمانی چیست؟

زوج درمانی نوعی روان درمانی است که در آن، یک درمانگر با تجربه بالینی حضور دارد و با زوجین کار می کند که م یتواند مجوز یک ازدواج را برای طرفین صادر کنند، هم چنین  به دو شخص درگیر در یک رابطه عاشقانه کمک می کند تا بینشی در رابطه خود به دست بیاورند. تا به حل تعارض و بهبود رضایت از رابطه بیانجامد. اگرچه ممکن است عمل زوج درمانی بسته به گرایش نظری درمانگر متفاوت باشد.

جهت دریافت مشاوره در رابطه با راههای کنترل ذهن و رهایی از نشخوارهای فکری می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک دارای کادری مجرب و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد. پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

مشاوره آنلاین روانشناسی

زوج درمانی برای چه افرادی مفید است؟

به طور کلی زوج درمانی برای هر نوع رابطه ای مفید و موثر واقع می شود، خواه جوان و پیر باشند یا از هر نژاد و گرایشی را که درگیر رابطه ای هستند را می تواند درمان کند. هم چنین برای کسانی که زندگی یک نواختی دارند و از زندگی خود رضایت ندارند و می خواهند یک تغییری در ساختار زندگی شان ایجاد کنند و برای کسانی که می خواهند دوباره احساس هیجان و عشق را در زندگی خود باز یابی کنند.

اغلب زوج درمانگر ها با چه مشکلاتی در روابط افراد سر و کار دارند؟

به گفته متخصصین این حوزه، اکثر زوج های که به مرکز خدمات مشاوره ای مراجعه می کند و سراغ زوج درمانگر ها  را می گیرند، برای شرح مشکل خود ابتدا اختلالافاتی بر سر موضوعات کوچکی داشته اند که هر کدام را حل نکرده به گوشه فرستادند و به همین ترتیب به تدریج همین مشکلات حل نشده به یک کوهی از مشکلات بدل شده است، به طوری زون و شوهر را به یک منجلابی فرو می برد که به سختی می توانند از آن بیرون بیایند. به همین خاطر است زوج درمانگر ها به طور مداوم توصیه می کنند اگر بر سر موضوع کوچکی اختلافی دارید آن را با گفتگو کردن و در میان گاشتن با فردی اصلح حل کنید تا در آینده بزرگ و بزرگتر نشود. البته برخی از اتفاقات در زندگی انسان ها  است که ذاتاٌ در ابهام فرو رفته اند و نمی توان آن ها را پیش بینی کرد یا در مورد آن ها برنامه ریزی کرد پس باید آستانه تحمل ابهام را در خود بالا ببرید و این خصیصه را در خود تقویت کنید تا بتوانید راحت تر با زندگی کنار بیایید.

جلسات مشاوره ای پیش از ازدواج چگونه پیش می روند؟

از جمله سوالات پر تکراری است که افراد کم تجربه یا بی تجربه در خصوص جلسات مشاوره ای می پرسند.

جلسات مشاوره پیش از ازدواج بسیار زمان بر و نفس گیر است زیرا با طرح مباحثی ساختار شخصیتی و نظام فکری انسان ها به چالش کشیده می شود تا مشاور بتواند به اهداف خود دست یابد و شناخت طرفین بهتر شکل بگیرد.

نتیجه گیری

برای همه ما محرز است که داشتن روابطی عاطفی، سالم و پایدار و حفظ آن کاری است بسیار دشوار و برای حفظ آن مدام باید تلاش کرد تا بتوان تا نقص های شخصیتی یا تفکرات پوسیده را دور ریخت و جور دیگر اندیشید این امر هم به وسیله متخصص زوج درمانگر محقق می شود. بدین ترتیب می تواند به این مهم دست یافت.

در آخر این که زوج در مانی می تواند از تشدید مشکلات و اختلافات بین طرفین جلوگیری کند وآن ها را به سمت زندگی راحت  تری سوق دهد.

انواع مشاوره در مرکز ما

برای انجام مشاوره روابط زناشویی بهتر، مرکز پندارنیک روش های مختلفی را در این راستا در نظر گرفته است . برخی از روش ها شامل

مشاوره حضوری

همانند بسیاری از افراد برای انجام این مشاوره به صورت فردی و یا با همراه خود می توانید با شماره مرکز پندارنیک تماس حاصل نمایید و با دریافت نوبت در زمان مشخص شده مراجعه کنید . مدت زمان مشاوره شما با توجه به مشکل به شما اطلاع داده می شود  . در زمان مراجعه بهتر است تمامی احساس و مشکلات خود را به راحتی بیان نمایید و بدون خجالت تمامی نکات را اطلاع دهید تا روانشناس شما بهترین روش را برای حل مشکل شما استفاده کند .

مشاوره تفنی برای مشاوره آنلاین روانشاسی روابط زناشویی

با توجه به دغدغه ها در کار و زندگی افراد، گاهی مراجعه حضوری برای افراد امکان پذیر نمی باشد و نیاز به مراجعه غیر حضوری دارند . در مرکز مشاوره پندارنیک این مورد نیز قابل انجام است . در ادامه توضیح کوتاهی در این زمینه بیان می گردد.

گاهی شما تمایل به برقراری ارتباط با مشاوره خود به صورت ویدئو کال و یا چت در یک محیط دارید تا بدون استرس مشاوره خود را دریافت نمایید . در این صورت ابتدا شماره تماس گرفته تا زمان انجام این مشاوره برای شما تعیین گردد و سپس با مراجعه به لینک زیر می توانید در واتساپ به راحتی مشاوره خود را انجام دهید .

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در غرب تهران

مشاوره تلفنی برای خیانت زناشویی

مشاوره غیر حضوری روانشاسی

پاسخ

چهار × 3 =

Call Now Button