روان درمانی

روان درمانی

روان درمانی یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف روند درمان اختلالات روانی و اختلال روانی با استفاده از تکنیک های کلامی و روانی استفاده می شود. در طول این فرآیند یک رواندرمانی آموزش دیده به بیمار خود کمک می کند تا مشکلات خاص یا کلی مانند بیماری خاص روانی یا منبع استرس زندگی را حل کند.

روان درمانی

روان درمانیروان درمانی

بسته به رویکردی که توسط درمانگر استفاده می شود، می توان از طیف وسیعی از تکنیک ها و استراتژی ها استفاده کرد.

با این حال، تقریبا تمام انواع روان درمانی عبارتند از ایجاد یک رابطه درمانی، ارتباط برقرار کردن و ایجاد گفتگو و تلاش برای غلبه بر افکار و رفتارهای مشکوک.

جهت دریافت مشاوره می توانید با مرکز مشاوره پندارنیک شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

آدرس : ستارخان، نرسیده به خیابان خسرو شمالی، خیابان دفتر، ساختمان شماره ۵۵۵، پلاک ۱۷، طبقه۳، واحد۷

چه نوع روان درمانی موجود است؟

در واقع، تکنیک های مختلف و شیوه های مورد استفاده در روان درمانی وجود دارد. روش دقیق مورد استفاده در هر وضعیت می تواند بر اساس عوامل مختلفی نظیر آموزش و پیشینه درمانگر، شخصیت بیمار و ماهیت دقیق مشکل فعلی مشتری متفاوت باشد.

برخی از رویکردهای اصلی روان درمانی عبارتند از:

درمان روانکاوی: در حالی که روان درمانی در قالب های مختلف به عنوان زمان یونانی های باستان تمرین شد، شروع رسمی خود را زمانی آغاز کرد که سیگموند فروید شروع به استفاده از گفتار درمانی برای کار با بیماران کرد. بعضی از تکنیک هایی که اغلب توسط فروید مورد استفاده قرار گرفت شامل تجزیه و تحلیل انتقال، تفسیر رویایی و ارتباط آزاد بود. این رویکرد روانکاوی شامل درک افکار و تجربیات گذشته بیمار به دنبال افکار، احساسات و خاطرات ناخودآگاه است که ممکن است بر رفتار تاثیر گذار باشد.

درمان رفتاری: زمانی که رفتارشناسی در دورۀ ابتدای قرن بیستم یک مکتب فکری برجسته بود، نقش مهمی در روان درمانی ایفا می کرد. در حالی که رفتارگرایی ممکن است تاثیر چندانی نداشته باشد، اما امروزه بسیاری از روش های آن هنوز بسیار محبوب هستند .

چگونه یک تکنیک درمانی و درمانگر را انتخاب کنم؟

اگر احساس می کنید مشکل دارید که ممکن است روان درمانی به نفع شما باشد، اولین گام بحث در مورد نگرانی های خود را با پزشک است. پزشک شما ممکن است ابتدا از هرگونه بیماری فیزیکی که ممکن است در معرض آن باشید و علائم آن را داشته باشید جلوگیری کند.

اگر پزشک شما مشکوک است که شما مشکلی دارید که ممکن است علاوه بر روان درمانی از داروهای تجویزی نیز استفاده کند، ممکن است شما را به روانپزشک منتقل کند.

اگر علائم شما نشان می دهد که شما می توانید بدون استفاده از داروهای تجویزی به نوعی گفتار درمان دست یابید، ممکن است به یک روانشناس بالینی یا مشاور مراجعه کنید.

https://www.verywellmind.com/psychotherapy-4157172

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

کلینیک درمان اختلالات افسردگی در تهران

کلینیک درمان اختلالات افسردگی در تهران

پاسخ

3 × دو =

Call Now Button