برخورد با خیانت

برخورد با خیانت

خیانت یکی از دردناک ترین تجربیات بشری است. با کشف اینکه شخصی که به او اعتماد کردیم ،  به شدت به ما صدمه وارد کرده است ، باعث بروز ناراحتی بسیاری می شود .

وقتی کلمه “خیانت” را می بینیم ، ممکن است فوراً فکر کنیم “رابطه شریک خود با فرد دیگری”. اما خیانت به اشکال مختلفی به وجود می آید. ترک کردن ، گسترش دروغ و … نیز ممکن است به عنوان خیانت تجربه شود . در واقع خیانت به هر گونه رفتاری که باعث می شود اعتماد یک فرد صدمه ببیند گفته می شود .

حساس های ناخوشایند بعد از خیانت

یک جنبه مخرب خیانت این است که احساس اعتماد بنفس در افراد تضعیف می شود. هر آنچه احساس اعتماد خوب وجود دارد، به طور ناگهانی فرو میریزد . ابتدا همه متعجب هستند که چه اتفاقی افتاد؟ چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد؟ این شخص کیست؟

سوالاتی پیچیده در ذهن ما ممکن است ایجاد شود. آیا باید عزت خود را جمع کنیم و به روابط خاتمه دهیم؟ یا آیا راهی برای حفظ کرامت ما در حالی که سعی در بهبودی و تجدید اعتماد داریم ، وجود دارد؟

بعد از خیانت چه باید کرد ؟

یک خیانت جدی ما را در شرایطی قرار می دهد که باید تشخیص دهیم چه چیزی برای ما بهتر است.

شاید عشق هنوز زنده است و شریک زندگی ما اشتباه خود را پذیرفته و ابراز پشیمانی می کند. آیا این یک شجاعت خطرناک است که به شریک زندگی خود فرصتی دیگر بدهیم یا یک اشتباه احمقانه است که دوباره به آن اعتماد کنیم؟ بجای اینکه به سرعت عمل کنیم ، ممکن است با صرف وقت برای یافتن احساسات خود و پیدا کردن وضوح در مورد آنچه برای ما مناسب است ، به خودمان خدمت کنیم.

مراجعه به یک مرکز روانشاسی چه کمکی به ما می کند ؟

تکرار ابراز غم و اندوه صمیمانه توسط خیانتکار ممکن است امید به بهبودی داشته باشد. زوج درمانی ممکن است مکانی مناسب برای شنیدن احساسات یکدیگر و کشف موضوعات طولانی مدت که ممکن است شرایطی برای خیانت ایجاد کرده باشد ، فراهم کند. شاید با پشتیبانی مفید ، فرد خیانتکار بتواند احساسات آسیب پذیر را که در زیر خشم و عصبانیت اولیه نهفته است ، آشکار سازد.

آیا ممکن است فردی که خیانت دیده در این مسئله نقشی داشته باشد ؟

در برخی شرایط ، ممکن است ما در خیانت سهیم نباشیم (مگر اینکه شاید با انتخاب ناخوشایند برای یک شریک زندگی).

در موارد دیگر ، هنگامی که ما از یک آسیب ویرانگر رنج می بریم ، تسلیم شدن در نقش یک قربانی آسان است – و از کشف اینکه آیا ما بخشی از ایجاد  خیانت بوده ایم امتناع می ورزیم. شاید رفتار ما نا خواسته باعث قرار گیری ما در این شرایط شده است .

شجاعت این است که در نظر بگیریم که آیا ما ممکن است نقشی ناآگاهانه در خیانت بازی کرده باشیم. شاید از شریک زندگی خود به غافل شویم. شاید وقتی او سعی در ابراز احساسات کرد ، خوب گوش نکردیم. یا بارها با توجه به نیازهای خود ، نگرانی ها و خواسته های او را پشت سر گذاشتیم.

شاید نتوانسته ایم متوجه شده باشیم که چگونه عدم توجه ما باعث نارضایتی روزافزونی شده و باعث شده است که شریک زندگی ما کسی را پیدا کند که مهربانی ، گوش دادن یا محبت را جز ما در شخص دیگیری یافته است .

جهت دریافت مشاوره در رابطه با راههای کنترل ذهن و رهایی از نشخوارهای فکری می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک دارای کادری مجرب و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد. پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

مشاوره آنلاین روانشناسی

البته چنین خطاهای احتمالی آگاهی ذهن خیانتکار را به خاطر رفتار خود بهانه نمی کند؛ شاید آنها نتوانستند با بیان نیازهای خود شجاعت مواجهه با درگیری های احتمالی را پیدا کنند .

خیانت موضوعی پیچیده است که می توانید در مورد آن بنویسید. شرایط بسیار متفاوت است. و تحمل شخصی ما برای عدم اطمینان و دردهای عاطفی متفاوت است.

با این حال خیانت یک تجربه غیرقابل اجتناب انسانی است – ممکن است به ما کمک کند تا به سمت خرد و بلوغ عمیق تر حرکت کنیم. گاهی باعث نابودی زندگی یک فرد می شود .

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

کلینیک درمان اختلالات افسردگی در تهران

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در غرب تهران

مشاوره تلفنی برای خیانت زناشویی

پاسخ

4 × پنج =

Call Now Button