با همسر شکاک خود چگونه برخورد کنیم ؟

با همسر شکاک خود چگونه برخود کنیم ؟

تمامی ما در دوران زندگی شاهد اختلافات بسیاری در بین زوج های اطراف خود بوده ایم و یا خود نیز جز آن افرادی هستیم که در زندگی  زناشویی خود دچار مشکل می باشیم . هر چه این مشکلات سریع تر رفع شود از بزرگ شدن آن جلوگیری خواهد شد .

 در زمان گذشته هنگامی که بین زوجین اختلافی ایجاد می شد، با مراجعه به فرد بزرگ فامیل و بیان مشکل خود راه حلی دریافت کرده و اقدام به رفع آن می نمودند. این افرد همیشه با بیان یک راهکار به دنبال حل مشکل بودند در صورتی که گاهی به دلایلی همچون عدم شناخت کافی قبل از ادواج ، مشکلات جدی بعد از ازدواج و … نمی توان یک زندگی را ادامه داد بنابراین نیاز به کمک از یک فرد متخصص می باشد .

یکی از مشکلاتی که امروزه در جامعه ما بسیار رواج دارد شک بین زوجین است . در این مطلب توضیحی در زمینه شک بین زوجین بیان می نماییم .

با همسر شکاک خود چگونه برخود کنیم ؟

با همسر شکاک خود چگونه برخود کنیم ؟

شک بین زوجین

یکی از سوالات رایج سوال که بسیاری از مراجعه کنندگان مرکز روانشناسی پندارنیک از ما می پرسند، در زمینه شک بین زوجین است . گاهی نیز این شک تنها از طرف یک همسر به شریک خود می باشد .

محور های مهم در زندگی مشترک چیست ؟

در زندگی زناشویی دو محور اساسی و مهم وجود دار د که می تواند زندگی مشترک را تحت شعاع قرار دهد که یکی از آن دو احترام و دیگری اعتماد است . اگر هر کدام از این دو دچار آسیب شود ممکن است باعث نابودی زندگی مشترک شود . یکی از عواملی که ایجاد مشکل برای این دو محور اساسی می شود، همان شک بین همسران است . باید توجه داشته باشید که شک باعث آسیب و نا به سامانی و آسیب به رابطه زناشویی می شود .

با همسر شکاک خود چگونه برخود کنیم ؟

یکی از دیدگاه های مهم در زمینه حل این مشکل، دیدگاه پلکانی است . در واقع برای رفع این مشکل باید به صورت پلکانی و قدم به قدم اقدام نمود . ابتدا باید به جای دلیل تراشی برای رفتار همسر شکاک خود و توجیه برخورد های وی بهتر است از صبر و تحمل همراه با سازگاری استفاده نمود .

از متقاعد کردن همسر خود دست برداشته ، هیچ خشونت و پرخاشگری از خود نشان ندهید و یا حتی در زمان بحرانی از قهر کردن بپرهیزید.

دلایل ایجاد شک بین زوج ها

یکی از دلایل ایجاد شک بین زوجین هنگامی است که عشق و علاقه بین آن ها کم می شود و بد بینی و شک جای آن ها را می گیرد . از نظر روانشاسی در حوزه شک بین همسران چک کردن های مداوم و … باعث بد تر شدن رابطه بین زوجین می شود. بنابراین بهتر است زوجین این رفتار را کنار بگذارند .

یادتان باشد که برای رفع شک بین خود و همسرتان تنها تغییر رفتار همسر راه حل نمی باشد و باید با همسر خود همراه شویم و با آرامش به سوالات وی پاسخ داده و با کمک به او این مشکل را رفع نماییم .

بهتر است همسر ما از ما اطمینان کامل حاصل نماید که ما به او اعتماد داشته و در صورتی که به ما نیاز دارد در دسترس وی باشیم . علاقه قلبی خود به وی را ابراز نماییم و با تمام توان به رفع این مشکل کمک کنیم.

جهت دریافت مشاوره در رابطه با راههای کنترل ذهن و رهایی از نشخوارهای فکری می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک دارای کادری مجرب و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد. پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره برای رفع شک بین زوجین

 

با مراجعه به یک روانشاس می توان در زمینه تمامی مشکلاتی که باعث ایجاد شک بین شما و همسر خود شده، صحبت نمایید . روانشناس ابتدا صحبت های طرفین را شنیده و سپس با توجه به علل ایجاد این مشکل ، مدت زمان ایجاد شک بین آن ها ، دلایل زوجین و … راه حلی برای رفع آن بیان می کند .

گاهی دلیل شک بین زوجین از یک سوء تفاهم ساده شروع می شود که به راحتی یک فرد متخصص می تواند آن را برطرف نماید . دقت داشته باشید که عدم مراجعه به افراد متخصص باعث طولانی تر شدن مدت زمان ایجاد مشکل و بزرگ شدن آن می شود .

راه های مشاوره در مرکز مشاوره پندارنیک

برای انجام مشاوره روانشاسی در کلینیک پندارنیک روش های مختلفی وجود دارد .

بهترین روش مراجعه حضوری در این مرکز است که شما می توانید با شماره تماس حاصل نمایید و با بیان عنوان مشکل خود و زمان مساعد یک وقت از منشی دریافت کنید . بهتر است ۲۰ دقیقه قبل از تایم مشاوره در کلینیک حضور داشته باشید .

مشاوره تلفنی روانشناسی از دیگر خدمات این مرکز است که شما ابتدا باید از منشی یک وقت تعیین نمایید سپس در آن زمان با شماره تماس بگیرید .

مشاوره آنلاین روانشناسی

گاهی شما تمایل به برقراری ارتباط با مشاوره خود به صورت ویدئو کال و یا چت در یک محیط دارید تا بدون استرس مشاوره خود را دریافت نمایید . در این صورت ابتدا شماره تماس گرفته تا زمان انجام این مشاوره برای شما تعیین گردد و سپس با مراجعه به لینک زیر می توانید در واتساپ به راحتی مشاوره خود را انجام دهید .

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در غرب تهران

مشاوره تلفنی برای خیانت زناشویی

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره غیر حضوری روانشاسی

پاسخ

4 × یک =

Call Now Button