اختلال برانگیختگی جنسی

اختلال برانگیختگی جنسی چگونه اتفاق می افتد؟

در مردان و زنان برانگیختگی جنسی از ترکیب دو چیز حاصل می شود: کشش شدید روانی و تحریک جسمی. در بیش تر مواقع احساس های جسمی موجب می شود نعوظ به مردان دست دهد. این احساس ها در زنان موجب رطوبت در مهبل می شود. برانگیختگی جنسی یک فرآیند خودکار نیست، بلکه وقتی اتفاق می افتد که عوامل مناسب یا مطلوب برای رابطه ی جنسی به اندازه ی کافی حضور داشته باشند.

اختلال برانگیختگی جنسی

اختلال برانگیختگی جنسی

مورد توجه درمانگر

هر فردی در جریان رابطه ی جنسی حتی وقتی مایل به این ارتباط نباشد، به عنوان مثال در جریان حمله با آزار جنسی، می تواند از نظر جنسی برانگیخته شود. این بدان معنی نیست که این قربانی تنها به خاطر این که تحریک کانی برای برانگیختن جسمی او وجود دارد احلى لذت میکند. احساس ترس و خشمی که غالبا با آزار جنسی همراه ان ممکن است حتی موجب برانگیختگی شدیدتر شود. این شدت به این دلیل است که ترس، خشم و برانگیختگی جنسی همه ضربان قلب، فشار خون و تعداد تنفس را افزایش می دهد. نشانه های برانگیختگی جسمی در جریان موقعیتی که وحشت ایجاد میکند و دفع حمله صورت می پذیرد برای قربانی گیج کننده است.

عوامل موثر در برانگیختگی جنسی

عوامل بسیاری می توانند در برانگیختگی جنسی تاثیر بگذارند. در کل این عوامل به سه دسته طبقه بندی می شوند: عوامل بیولوزیک، عوامل روانشناختی و عوامل میان فرد

عوامل بیولوژیک

 آن عوامل جسمی که می توانند بر برانگیختگی جنسی تأثیر بگذارند عبارتند از : بیماری هایی که بر عملکرد جنسی اثر دارند، شرایط جسمی که بر چگونگی احساس های یک فرد اثر می گذارند. تأثیر داروهای معینی که تجویز شده اند و سوء مصرف الکل و مواد. چگونگی تأثیر بیماری ها، داروها با مواد بر مایل جنسی

هر فرد نمی تواند قابل پیش بینی باشد. برخی عوامل مانند یک نوع داروی تجویز شده موجب وقفه سایت جنسی در مغز می شود. عوامل دیگر بر چگونگی کارکرد | بدن تأثیر می گذارند. هر چند عوامل بیولوژیک ممکن است مانع فرایند جنسی شوند. اما کاملا موجب توقف آن نمی شوند.

جهت دریافت مشاوره در رابطه با راههای کنترل ذهن و رهایی از نشخوارهای فکری می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک دارای کادری مجرب و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد. پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

در جدول ۱-۵ عوامل مثبت و منفی که می توانند بر مسائل جنسی تأثیر بگذارند توضیح داده شده اند. این عوامل می تواند کفهي تعادل را در رابطه ی جنسی به نفع با به ضرر عملکرد جنسی سنگین کند. تعادل این عوامل می توانند تغيير یابند، گاه به سوی ارضای جنسی و گاه به سوی نارضایتی جنسی میل می کند، برخی عوامل معین ممکن است چنان شدید باشند، که بدون توجه به این که چه میزان عوامل مثبت وجود دارند، هر نوع رابطه ی جنسی ممکن نخواهد شد. به عنوان مثال، یک مرد مبتلا به بیماری قند شدید، حتی در صورت برانگیختگی زیاد، به خاطر کاهش جریان خون در آلت تناسلی اش، نعوظ به او دست نخواهد داد.

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران

بهترین مرکز مشاوره در تهران

کلینیک درمان اختلالات افسردگی در تهران

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در غرب تهران

 

پاسخ

چهار × 2 =

Call Now Button