اختلالات جنسی در مردان

اختلالات جنسی در مردان

وجود مشکلات جنسی در رابطه زناشویی ممکن است  یکی از مهمترین دلایل سردی زوجین از یکدیگر و در نهایت جدایی وطلاق آنها  شود. اختلالات جنسی فقط در خانم ها مشاهده نمی شود و ممکن است  مردانی وجود داشته باشند که با اینکه از این بیماری رنج می برند اما مشکل خود را را پنهان نموده  و خود را سالم وانمود می کنند.

باید بدانیم که روزهای اول تماس جنسی با همسر می تواند از روزهای مهم برای هر فرد  محسوب شود که در صورت مشاهده مشکلات جنسی، درمان در همان مراحل  ابتدایی، می تواند راحت تر صورت گیرد، بنابراین در صورت دیر مراجعه کردن نزد پزشک متخصص ممکن است در روند درمان اختلال ایجاد شود.

اختلالات جنسی در مردان

اختلالات جنسی در مردان

مشکلات جنسی به سه دسته تقسیم می شوند

 • کاهش میل جنسی
 • عدم توانایی جنسی
 • انزال زود رس

کاهش میل جنسی

به صورت فیزیولوژیک وطبیعی گاهی میل جنسی کاهش پیدا می کند به عنوان مثال کسانی که شخص مهم و عزیزی را از دست می دهند و یا به علت ورشکستگی و مشکلات مالی، دچار شک  روحی می شوند و هنچنین کسانی که خیلی خسته هستند وذهن مشغول و پریشانی دارند و خواب آنها بسیار کم است، به طبع ممکن است میل جنسی آنها کاهش پیدا کند، در این موارد حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا بررسی های لازم انجام شود.

عدم توانایی جنسی

یکی دیگر ازاختلالات شایع جنسی احتلال در نعوظ (سفت شدن آلت)  است .ایراد عمده در این روش این می باشد که بیمار نمی تواند با همسر و شریک جسی خود ارتباط جنسی کاملی را برقرار کند.

گاهی اوقات زوجین از اختلالات در مقاربت جنسی با شریک خود شاکی و ناراضی هستند. این افراد دو گروه هستند که یا مبتلا به انزال زود رس می باشند یا اینکه مرد توانایی و قدرت نعوظ را ندارد.

گاهی اوقات نیز ممکن است که انزال با تاخیر باشد و بیمار احساس کند که هیچ منی از  وی خارج نمی شود یا اینکه حالت ارضاع به بیمار دست بدهد اما مایع منی از او خارج نشود که ممکن است در این موارد منی به داخل مثانه بریزد.

اختلال در نعوظ دو علت دارد :

 • خون رسانی درستی به آلت انجام نمی شود.
 • خون تحت عنوان نشت ولیدی قرار می گیرد.

از مشخصات این مشکل این است که  این افراد در موقع مقاربت جنسی آلت تناسلی شان سفت نمی شود و یا اینکه پس از سفت شدن بلافاصله شل می شود که مقاربت جنسی موفقیت آمیزی نخواهند داشت و این موضوع موجب نارضایتی طرف مقابل و از طرفی موجب ناباروری شریک جنسی مرد خواهد شد.

جهت دریافت مشاوره می توانید با مرکز مشاوره پندارنیک شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

آدرس : ستارخان، نرسیده به خیابان خسرو شمالی، خیابان دفتر، ساختمان شماره ۵۵۵، پلاک ۱۷، طبقه۳، واحد۷

انزال زود رس

اگربیمار یا شریک جنسی قبل از اینکه کاملا ارضاع شود منی از او خارج می شود، به آن انزال زود رس می گویند. علت اصلی انزال زود رس مشخص نیست. انزال زود رس یک بیماری شایع جنسی در مردان جوان محسوب می شود، متاسفانه در بعضی از موارد در حقیقت انزال زود رس باعث می شود که در مواردی طلاق در خانواده ها رخ بدهد، خصوصا زمانی که بیماران از ابتدا برای درمان بیماران خودشان به پزشک مراجعه نمی کنند و  سعی می کنند که بیماری خودشان را با توجه به فرهنگ منطقه و کشور خود مخفی نمایند که در اثر طولانی شدن مدت اختلال انزال ممکن است درمان این بیماران به مراتب مشکل تر شود.

مشخصات افراد ابتلا به انزال زود رس

 • زودرنج
 • پرخاشگر
 • عصبی
 •  نسبت به موضوعات مختلف  تحریک پذیر(دچار هیجان یا استرس) می باشند

راههای درمانی بیماری انزال زود رس

 • ازجمله داروهایی که  امروزه به طور شایع برای درمان انزال زود رس استفاده می شود فلوکستین و کلومیپرامین و سرترالین می باشد .
 • گاهی اوقات بیمار با استفاده از کاندوم می تواند مشکل خود را حل نماید .
 • گاهی اوقات لازم است بیمار را از لحاظ نعوظ آلت نیزتقویت کنیم چون در بیشتر مواقع این دو بیماری همراه یکدیگر دیده می شوند که صورت درمان اختلال نعوظ، انزال زود رس را نیز درمان خواهد شد.
 • برای رفع این مشکل از بی حس کنده های موضعی مانند لیدوکایین هم می توان استفاده کرد.

سایر مقالات

بهترین مرکز مشاوره در تهران

کلینیک درمان اختلالات افسردگی در تهران

بهترین کلینیک مشاوره قبل از ازدواج در تهران

پاسخ

10 + هفت =

Call Now Button